Okuryazarlık Korsanlarında Bahar Dönemi Programı – Aile Rehberio

Hükümetin getirdiği düzenlemeler ve bizim değerlendirmemiz sonucunda, Şubat yarı-dönemine kadar öğrenme programımızı çevrimiçi (online) yapmaya karar verdik. Bunu bir önleyici tedbir olarak aldık ve bundan sonrasında yüz yüze programlara geri döneceğimizi umuyoruz.

Sanal Gemi üzerinden çalışarak çok büyük bir deneyim kazandık. Sanal Gemi’de Genç Korsanlarımız tıpkı fiziksel Gemi’deki gibi kitap, film ve diğer heyecan verici projeleri hazırladılar.

Çocuğunuzun programda ve oturumlarda yer alabilmesi için bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyulması durumunda, Okuryazarlık Korsanlarındaki ekibimiz sizle iletişime geçip bir çözüm sunacaklar.

Nerede? Oturumlar, öğrenme platformumuz olan Vedamo üzerinden yapılacaktır.

Nasıl? Çocuğunuzun her hafta oturumlara katılabilmesi için eposta adreslerinize bir link gönderilecektir.

Lütfen çevrimiçi (online) oturum öncesinde kullandığınız dizüstü ya da masa bilgisayarının dahili kamerası ve mikrofonu olduğuna dikkat edin. Aşağıdaki linke tıklayarak kullandığınız cihazın uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz:

https://www.vedamo.com/knowledge/platform-tutorials/technical-requirements/

Saat: Öğleden sonra 4-6 arası (16:00-18:00)

Sorunuz olduğunuzda ulaşabileceğiniz numaralar: 07912178037 – Hackney

07706 002254  – Haringey

Ek olarak, ekibimizin evden çalışması sebebiyle oturum esnasında başka telefon numaralarından aranabilirsiniz.

Program Planı: 16:00-16:15: Genç Korsanlar korsan temalı oyun oynayacaklar

16:00-16:50: Gönüllü ya da ekip arkadaşımızla öncesinde dikkatlice seçilmiş bir okuma parçasının okunacak

16:50-17:00: Ara+Dinlenme

17:00-17:50: Özel bir proje üzerinde çalışılacak. Bu proje ekip arkadaşımızla ve korsan temalı bir kaynakla desteklenecek.

17:50-18:00: Kapanış

Sık Karşılaşılan Sorunlar:

Teknik Arıza mı var?

Sanal sınıfımıza katılmadan önce internet, mikrofonu ve kameranızı test edebileceksiniz.

İhtiyaç durumunda ekran üzerinden de destek olacağız.

Mikrofon testi esnasında, lütfen mikrofona anlaşılır bir şekilde konuşun ve yapılan kayıtta kendi sesinizi duyduğunuzdan emin olun.

Mikrofon Çalışmıyor (yetkiler)

Google Chrome ya da Microsoft Edge gibi desteklenen tarayıcıları kullandığınızdan emin olun.

Windows 10: Vedamo’nun normal bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayarak mikrofon izinlerinin doğru verildiğinden emin olun.

1) Başlat>Ayarlar>Gizlilik>Mikrofon’a gelip ‘vedamo’ya tıklayarak Vedamo’nun mikrofona erişebilmesine izin verin

VE/VEYA

2) Adres çubuğunun yanındaki kilit işaretine tıklayın>aşağı yönlü oka tıklayın>Mikrofonun yanındaki yeri ‘Her zaman izin ver’ seçeneğine tıklayın.

3) Oturumu kapatın ve sistem kontrollerini tamamlamak için oturumu yeniden açın. 

Kamera Çalışmıyor (yetkiler)

Windows 10: Vedamo’nun normal bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları uygulayarak kamera izinlerinin doğru verildiğinden emin olun.

1) Başlat>Ayarlar>Gizlilik>Kamera’ya gelip ‘vedamo’ya tıklayarak Vedamo’nun kameraya erişebilmesine izin verin

VE/VEYA

2) Adres çubuğunun yanındaki kilit işaretine tıklayın> (Google Chrome kullanıcıları: Websitesi ayarlarına tıklayın)>kamero ikonunun yanındaki aşağu yönlü oka tıkalayın> Kamera ikonunun yanındaki ’Her zaman izin ver’ seçeneğine tıklayın.

3) Oturumu kapatın ve sistem kontrollerini tamamlamak için oturumu yeniden açın. 

Apple Cihazları:

Ekranın en sol üstünde bulunan ‘Apple’ ikonuna tıkayın>Sistem Tercihleri>Ayarlar ve Gizlilik>Vedamo’nun kamera ve mikrofon izinlerinde mavi tik bulunduğundan emin olun.

Soru ve Cevaplar:

Soru: Çocuğum çevrimiçi (online) olarak katılım yapamayacağından endişeleniyorum.

Yanıt: Geçen yıl çevrimiçi (online) öğrenmede zorluk yaşandığının farkındayız. Okulların açık olmasıyla birlikte, çocuğunuz ekrana daha az bakarak geçen seneki kadar yorulmayacaktır.

Çevrimiçi (online) eğitimi daha farklı bir şekilde yaptığımıza inanıyoruz – bunun için özel platformumuz var, oyun oynamaya devam ediyoruz ve harika gönüllü desteği sağlıyoruz. Sanal Gemi’miz hakkında daha fazla bilgi için lütfen linke tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=1vX5XwH-ztU.

Şayet ilgileniyorsanız, sizle iletişime geçip öğrenme platformunu tanıtmak için birkaç oturum da düzenleyeceğiz.

Ek olarak, bazı aileler çevrimiçi (online) programın çocukları için eğlenceli olup olmadığından emin olmadıklarını söylediler. Ancak ilk proje sonrasında çevrimiçi (online) oturumları katıldıklarından oldukça memnun olduklarını ve iyi ki katıldıklarını belirttiler.

Soru: Çocuğumun ekran başında çok zaman geçireceğinden endişeleniyorum.

Yanıt: Bu endişeyi çok iyi anlıyoruz. Oturumlarımızda mutlaka aralar ve oyunlar olmasına dikkat ediyoruz. Çocuklar çevrimiçi (online) olmak istiyorlar ve desteklenerek amacına uygun bir şekilde ekran başında olmak bize göre çok önemli. Bu şekilde oldukça eğlenceli ve öğrenmelerine katkıda bulunuyor.

Düşünce ve endişelerinizi ekibimizdeki arkadaşlarımıza iletmek isterseniz, lütfen iletişime geçin. 

Form assembly

Sign up for our email newsletter

Sign up for our email newsletter to keep in touch with the latest Literacy Pirates news and find out what our Pirates are up to.×
Scroll to Top
Scroll to Top